• Herb Polski
          • Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie: „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu”.

          • 22 marca 2024 r. w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie: „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu” organizowanym przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Wśród 700 nadesłanych prac nagrodzone zostały także te wykonane przez Naszych Uczniów: Radosława Smardzewskiego z klasy VIII oraz Anny Czyżewskiej z klasy V. Jesteśmy z Was ogromnie dumni! Gratulujemy kreatywności i wiedzy historycznej!

          • Wyjątkowa lekcja muzyki, którą poprowadził wybitny polski pianista klasyczny – pan Grzegorz Niemczuk.

          • Dziś w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa lekcja muzyki, którą poprowadził wybitny polski pianista klasyczny – pan Grzegorz Niemczuk. Jego koncertów słucha publiczność z całego świata, występował m.in. w Chinach, Japonii, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Australii, krajach Ameryki Południowej. Pan Grzegorz Niemczuk jest zwycięzcą wielu konkursów pianistycznych. W 2013 roku wygrał, jako pierwszy Polak w historii, „International Carnegie Hall Concerto Debut Competition" w Nowym Jorku. Został finalistą oraz laureatem Nagrody Specjalnej na 2016 International Busan Maru Music Festival w Korei Południowej. Jest również zwycięzcą 40 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie.

            Spotkanie, w którym uczestniczyli: pani Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Gminy w Dzierzążni – Urszula Wróblewska, uczniowie ze szkoły w Nowych Kucicach wraz z panią dyrektor Joanną Opolską-Lisińską oraz społeczność naszej szkoły, zorganizowane zostało pod patronatem Wójta Gminy Dzierzążnia – pana Adama Sobieckiego.

            Lekcja muzyki, poprowadzona przez pianistę, przybliżyła uczniom postać Fryderyka Chopina, ale przede wszystkim była niepowtarzalną okazją do wysłuchania jego kompozycji na żywo, wśród których znalazły się m.in.: "Polonez As-dur op. 53", "Nokturn cis-moll", "Etiuda C-dur op. 10 nr 1", "Etiuda c-moll op. 10 nr 12". Pan Grzegorz Niemczuk, łącząc słowo i piękną grę na fortepianie, pozwolił poczuć i lepiej zrozumieć emocje oraz nastroje obecne w muzyce najwybitniejszego polskiego kompozytora.

            Dziękujemy Panu Grzegorzowi za poświęcony czas. Życzymy powodzenia oraz nieustającej pasji w realizowaniu muzycznych marzeń i mamy nadzieję, że jeszcze usłyszymy Pana w Dzierzążni!

          • Kampania "Mała książka - wielki człowiek".

          • W ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" organizowanej przez Instytut Książki, uczniowie klasy I otrzymali wyprawki czytelnicze. W skład każdej z nich weszły: "Wnuczka antykwariusza" - książka dla dzieci"Kochasz ? Czytaj razem z dzieckiem!" - poradnik dla rodziców pierwszoklasistów

          • Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

          • 10 listopada – w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole piękna lekcja patriotyzmu. Miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i pamięci o bohaterach, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie klasy VIIa i VIIb przedstawili spektakl słowno-muzyczny pod tytułem „Pisk Białego Orła”. Spektakl został urozmaicony pantomimą ukazującą Legendę o Białym Orle. Młodzież w profesjonalny sposób przedstawiła krótką historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości. Złożono także pamiątkową wiązankę przy obelisku znajdującym się na terenie szkoły.

            Tego dnia cała społeczność szkolna włączyła się w uczczenie niepodległości Polski. Wszystkie klasy wyszukały i zapisały ważne cytaty o Ojczyźnie i patriotyzmie, wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pod tytułem „Myślimy o Polsce”, częstowaliśmy się niepodległościowymi babeczkami upieczonymi prze Szkolne Koło Wolontariatu.

            Po uroczystości wystąpiła grupa rekonstrukcyjna pod kierownictwem ks. proboszcza Grzegorza Mierzejewskiego prezentując broń i umundurowanie wojska polskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej pięknej uroczystości za zaangażowanie, a całej społeczności szkolnej za wzorową postawę patriotyczną.

          • GMINNY KONKURS LITERACKI „Legenda o Gminie Dzierzążnia”

          • GMINNY KONKURS LITERACKI „Legenda o Gminie Dzierzążnia”

            Wójt Gminy Dzierzążnia zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie.

            Warunki uczestnictwa:

            Zadaniem każdego uczestnika jest napisanie autorskiej legendy związanej z Gminą Dzierzążnia. Legenda może dotyczyć dowolnie wybranego miejsca (np. współcześnie zbudowanego obiektu z otaczającej nas rzeczywistości, zabytku, zakątka przyrody, pomnika, innej atrakcji turystycznej czy krajoznawczej). Praca powinna w ciekawy, oryginalny sposób łączyć fakty geograficzne lub historyczne z fikcją literacką. Mile widziane będzie umieszczenie w treści utworu postaci bohatera fikcyjnego lub rzeczywistego i jego szczegółowy opis.

            Oceniane będą prace indywidualne - napisane samodzielnie przez uczestnika, nigdy wcześniej niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach, a także niepublikowane w sieci;

            Jeden autor = jeden utwór;

            Utwory konkursowy max. do 5 stron A4 (czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5, marginesy standardowe 2,5 cm);

            Prace konkursowe należy podpisać pseudonimem (nie podpisywać prac imieniem i nazwiskiem);

            Prace zostaną rozkodowane po ustaleniu wyników konkursu.

            Prace konkursowe należy dostarczyć do:

            Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzążni najpóźniej do 23.11.2023 (czwartek),

            oraz przesłać drogą elektroniczną (podpisane tylko pseudonimem) na adres mailowy: ug_biblioteka@wp.pl do dnia 23.11.2023.

            Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną i podpisaną Kartę Zgłoszenia

            Konkurs ma na celu:

            kształtowanie postawy poszanowania historii swojej małej ojczyzny,

            rozwijanie świadomego uczestnictwa w życiu gminy i współtworzenia jej dorobku kulturowego,

            inspirowanie zainteresowań literackich dzieci i młodzieży,

            rozwijanie wyobraźni twórczej,

            promowanie ciekawych miejsc z terenu Gminy Dzierzążnia,

            kształtowanie umiejętności pisania legendy,

            odkrywanie i rozwijanie uzdolnień literackich

            promowanie uczniów uzdolnionych

            ZAPRASZAMY do udziału

            Szczegóły na stronie: https://www.dzierzaznia.pl/.../gminny-konkurs-literacki...

          • "Szkoła pamięta" 🕯

          • Dziś uczniowie naszej szkoły w ramach akcji "Szkoła pamięta" uczcili pamięć zmarłych pochowanych na cmentarzu parafialnym w Skołatowie.

          • ✏Ślubowanie pierwszoklasistów :)✏

          • 27 października nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i dołączyli do grona społeczności szkolnej Było wiele radości i wzruszeń! Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie ;) 

          • Msza Święta w intencji poległych w czasie II wojny światowej.

          • W dniu 17 września w kościele parafialnym w Skołatowie odprawiona została Msza Święta w intencji poległych w czasie II wojny światowej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu terytorialnego, grupa rekonstrukcyjna, orkiestra oraz uczniowie i pracownicy szkoły. Na grobach poległych i w miejscach upamiętniających ofiary zapalono znicze.

          • Narodowe Czytanie

          • Narodowe Czytanie na stałe zagościło w kalendarzu uroczystości, w które aktywnie włącza się nasza szkoła. W akcji, która ma na celu popularyzację czytelnictwa i piękna literatury polskiej oraz wzmocnienie narodowej tożsamości, wzięli udział uczniowie klas: V, VII i VIII, a także zaproszeni goście: wójt gminy Dzierzążnia – pan Adam Sobiecki, sekretarz gminy – pani Monika Konczewska, ksiądz proboszcz – Grzegorz Mierzejewski oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzążni – pani Paulina Traczyk. W tym roku czytaliśmy powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Każdy, kto przyniósł własny egzemplarz książki, miał możliwość ozdobić go pamiątkową pieczęcią tegorocznej edycji.

            #narodoweczytanie