• Narodowe Czytanie

• Narodowe Czytanie na stałe zagościło w kalendarzu uroczystości, w które aktywnie włącza się nasza szkoła. W akcji, która ma na celu popularyzację czytelnictwa i piękna literatury polskiej oraz wzmocnienie narodowej tożsamości, wzięli udział uczniowie klas: V, VII i VIII, a także zaproszeni goście: wójt gminy Dzierzążnia – pan Adam Sobiecki, sekretarz gminy – pani Monika Konczewska, ksiądz proboszcz – Grzegorz Mierzejewski oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzążni – pani Paulina Traczyk. W tym roku czytaliśmy powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Każdy, kto przyniósł własny egzemplarz książki, miał możliwość ozdobić go pamiątkową pieczęcią tegorocznej edycji.

#narodoweczytanie

• Sukces uczennicy klasy VIII Julii Świderskiej :)

• 30 maja 2023 rok to dzień szczególnie ważny dla uczennicy klasy VIII Julii Świderskiej. W Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie odbyło się podsumowanie wyników etapu ponadwojewódzkiego XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

W czasie podsumowania Julia otrzymała zaświadczenie o uzyskaniu tytułu finalisty, co jednocześnie oznacza dodatkowe punkty do rekrutacji do szkoły średniej. Gratulacje Julii składał Mazowiecki Wicekurator Oświaty Pan Krzysztof Wiśniewski.

Przyznany tytuł jest dla całej społeczności szkolnej powodem do radości i dumy, ale przede wszystkim dowodem ogromnego zaangażowania i rzetelnej nauki Julii!

Serdecznie gratulujemy!!!

• W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

•

Ustanowienie w 2011 r. 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” stanowi potwierdzenie przez wolną, demokratyczną Rzeczpospolitą roli, jaką odegrali oni na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydobywanie na światło dzienne dotąd wyklętych bohaterów stanowi dowód. pamięci i szacunku dla przodków. Nasza szkoła pamięta o ich niezłomnej postawie, szczerym patriotyzmie, poświęceniu i ofierze życia.

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY :)

•

Dzisiaj wszystkie oczy zwrócone były na Antoninę Kamińską - uczennicę klasy 4, która z rąk pani Anny Żebrowskiej, kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie „Eko-kreatywni”. Konkurs, który skierowany był do uczniów klas 4-6 oraz 7-8 szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, zorganizowano w ramach projektu „Czyste Mazowieckie 2022", a zadaniem uczestników było wykonanie modelu ekologicznej zabawki z odpadów m.in. butelek, opakowań, puszek i kartonów. 16 grudnia 2022 roku Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wyłonił zwycięskie prace, wśród których znalazł się flaming wykonany przez uczennicę naszej szkoły.

'Kreatywności jej nie brakuje!' – tak o Antosi wypowiedziała się pani Anna Żebrowska, która podkreśliła, że jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac z całego województwa.

Gratulujemy Antosiu i życzymy Ci dalszych sukcesów!

Celem konkursu było m.in. kształtowanie wśród dzieci postaw odpowiedzialności za stan środowiska i segregację odpadów, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz promocja działań związanych z racjonalną gospodarką odpadami.

• Rozstrzygnięcie I Gminnego Konkursu " Mistrz Pięknego Czytania".

• „Rozbudzanie pasji czytania wśród uczniów, wdrażanie do staranności przekazu językowego, promowanie ciekawych książek z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także rozwijanie zdrowego współzawodnictwa” – to cele I Gminnego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, którego finał rozstrzygnięto 9 lutego 2023 roku w naszej szkole. Do rywalizacji w czytaniu przystąpiło 18 uczestników (9 uczniów z naszej szkoły oraz 9 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Nowych Kucicach). Uczestnicy konkursu czytali trzy fragmenty utworów: tekst, który obowiązywał do etapu szkolnego, wylosowany fragment przygotowany przez organizatorów oraz fragment swojej ulubionej książki. Uczniów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Adam Sobiecki – Wójt Gminy Dzierzążnia, Paulina Traczyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzążni, Beata Garlej – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dzierzążni, Joanna Opolska-Lisińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Nowych Kucicach, Marzanna Jaroszewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Nowych Kucicach, Michalina Kierska – nauczyciel, bibliotekarz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dzierzążni. Wszyscy uczestnicy wykazali się biegłością czytania i ciekawą interpretacją tekstów. Ocenie podlegały: technika czytania, stosowanie środków ekspresji artystycznej oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja Konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria II-III:

Julia Goszczyńska

3. miejsce

Julia Jagiełło

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu!