• Informacja dotycząca nauczania hybrydowego

• W związku z wydaniem Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzamy w szkole od 15.03.21r. do 28.03.21r. zajęciaw systemie tzw. hybrydowym (naprzemiennym).

Ustalamy następujący harmonogram pracy:

Klasy I i III od 15.03.21r.do 19.03.21r. uczęszczają do szkoły -mają zajęcia w trybie stacjonarnym.

W kolejnym tygodniu(22.03.21-26.03.21) - zajęcia w trybie zdalnym.

Klasa II od 15.03.21r.do 19.03.21r. ma zajęcia zdalne.W kolejnym tygodniu(22.03.21-26.03.21)przychodzi do szkoły na zajęcia stacjonarne.

Pozdrawiam wszystkich Rodziców i życzę dużo zdrowia.

Dyrektor szkoły Beata Garlej

• WaLeNtYnKi

• Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie. Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu każdy otrzymał lizaka w kształcie serduszka. W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym.

• Bal karnawałowy

• 28 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Wzięli w nim udział przedszkolaki, uczennice i uczniowie klasy I - III . Ze  względu na obecną sytuację każda klasa bawiła się oddzielnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci wystrojone w barwne stroje księżniczek, myszek, kotów, wojowników Ninja, czarodziejów i innych popularnych postaci wesoło bawiły się w rytmie najgorętszych przebojów. Ujawniły się liczne talenty taneczne.Zabawa była wspaniała. Potwierdzają to poniższe zdjęcia . Dzieci nie mogą doczekać się następnej takiej zabawy.

• Obiady

• Informujemy, że od dnia 1.01.2021 roku cena za obiad wynosi 4 zł. Ze względu bezpieczeństwa opłaty prosimy dokonywać poprzez wpłaty na konto.

Opłata za obiady w miesiącu styczniu wynosi 40 zł ( 10 obiadów x 4 zł= 40 zł)

Wpłaty na obiady proszę dokonywać do 25.01.2021 każdego miesiąca bezpośrednio na konto bankowe

Urzędu Gminy w Dzierzążni

nr : 32 8230 0007 5000 0614 2000 0001 z dopiskiem Szkół Podstawowa w Dzierzążni, nazwisko i imię dziecka.

Po zrealizowaniu przelewu proszę przesłać potwierdzenie na

e-mail stolowkadzierzaznia@op.pl w celu odnotowania płatności.

• "Serce za odwagę" - akcja charytatywna

• Nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji charytatywnej "Serce za serce", której celem było przygotowanie kartek świątecznych z okazji Bożego Narodzenia dla kombatantów, żołnierzy walczących o wolną  i  niepodległą Polskę w czasie II wojny światowej.

Dzieci z wszystkich grup wykonały kartki świąteczne, które zostały wysłane do organizatorów akcji - Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• Wszystkim dzieciom zostały przybliżone Prawa Dziecka oraz ich wielka ranga. A jeżeli mowa o prawach dziecka, nie mogło zabraknąć wspomnienia osoby Janusza Korczaka. Janusz Korczak nieustannie podkreślał, że dziecko w żadnym momencie swojego życia nie może być przedmiotem manipulacji świata dorosłych. Dorośli nie chcą dopuszczać dzieci do spraw codziennych, tłumacząc, że dzieci są zbyt małe i niedoświadczone. Ale według Korczaka dziecko to samoistna jednostka, która zasługuje na szacunek i przestrzeganie jej praw. Dzieci poprzez film edukacyjny „Lekcje z Januszem Korczakiem” dowiedziały się, że  cenił on wartości takie jak: sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego, apelował do wychowawców, aby zatroszczyli się o podstawowe prawa dziecka.

Przedszkolaki poznały dzięki temu swoje prawa:

• prawo do radości\
            • prawo do wyrażania swoich myśli i uczuć
            • prawo do szacunku
            • prawo do nauki poprzez zabawę
            • prawo do niepowodzeń i łez
            • prawo do własności
            • prawo do bycia sobą
            • prawo do niewiedzy
            • prawo do upadków
            • prawo do tajemnicy.

Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać. Mimo wszystko i bezinteresownie.

• Spotkanie autorskie z aktorem - Lechem Dyblikiem

• 15 października 2020 roku w nasze szkolne progi zawitał ze spotkaniem autorskim znany polski aktor Lech Dyblik. Spotkanie miało charakter świadectwa życia. Aktor to taki sam człowiek jak inny i mimo rozpoznawalności ma swoje wady. Nasz gość mówił o sile relacji szczególnie do najbliższych, o zagrożeniach i wyjściu z nałogów oraz roli wiary w jego życiu. Podkreślał jak wielką siłę ma przebaczenie. Całość spotkania nasz gość okrasił kilkoma piosenkami. Wielkie brawa na koniec spotkania były dowodem jak bardzo społeczności szkolnej podobała się wizyta naszego gościa.

• Narodowe Święto Niepodległości w klasie 3

• W ostatnich dniach, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w klasie 3 zajęcia przebiegały pod hasłem „Co to jest niepodległość ?”  Poznaliśmy historię odzyskania przez Polskę niepodległości i rozmawialiśmy o symbolach narodowych.Wykonaliśmy narodowe  kokardy, a we wtorek, podczas nauki zdalnej, o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.