Świąteczne życzenia.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w kościele parafialnym w Skołatowie.
W dniu 11 listopada w naszym kościele parafialnym odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystej Mszy świętej brali udział uczniowie naszej szkoły. Po nabożeństwie złożono wiązanki pod pomnikiem upamiętniającym 60 rocznicę odzyskiwania niepodległości znajdującym się przy naszej szkole.
5
Uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱
Dnia 8.11.2024 r. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy siódmej na temat historii Polski okraszona recytacją patriotycznych wierszy oraz piosenek.
Szkolne obchody święta 11 listopada są coroczną tradycją naszej szkoły.
10
Wyjazd uczniów klas VII-VIII w ramach programu "Podróże z klasą"
W dniach 07-11.10.2024 r. uczniowie z klas VII-VIII uczestniczyli w wycieczce w ramach programu „Podróże z klasą”. Odwiedziliśmy Małopolskę i Tatry, aby poznać miejsca związane z historią i kulturą oraz bogactwo krajobrazu tych terenów. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Muzeum Ojcowskiego PN im. prof. W. Szafera, gdzie zapoznaliśmy się z przyrodą i zjawiskami krasowymi charakterystycznymi dla terenów Ojcowskiego PN. Zajęcia w muzeum wzbogaciliśmy spacerem szlakiem turystycznym na terenie parku oraz wysłuchaliśmy legend związanych z Jaskinią Łokietka i okolicami Ojcowa. Przygodę z Krakowem rozpoczęliśmy na bulwarach wiślanych na Podzamczu przy Jamie Smoka i ruszyliśmy w poszukiwaniu smoczych śladów w architekturze Starego Miasta. Zwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu - wielowiekową siedzibę królów Polski, Katedrę Wawelską i Groby Królewskie, Drogę Królewską, Planty, Stary Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki i obraz Wita Stwosza, wysłuchaliśmy hejnału z wieży i wielu legend i anegdot związanych z Krakowem. Kolejnym etapem było Zakopane. Tu zapoznaliśmy się z architekturą, sztuką i tradycjami polskich górali tatrzańskich zwiedzając najstarszy budynek Zakopanego - Chałupę Gąsieniców Sobczaków, wystawę stałą w Muzeum Tatrzańskim (wstęp wolny), Willę Kolibę - Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Krupówki. W Muzeum Tatrzańskim uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle. Z wysokości skoczni narciarskiej podziwialiśmy panoramę Zakopanego. Z przyrodą polskich gór spotkaliśmy się podczas wędrówki Doliną Strążyską.
Uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.
- 11
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
- 9
Apel z okazji Dnia Patrona
- 4
🇵🇱 85 rocznica wybuchu II wojny światowej - uroczystości patriotyczne w parafii Skołatowo
🇵🇱🇵🇱 85 rocznica wybuchu II wojny światowej - uroczystości patriotyczne w parafii Skołatowo 🇵🇱
W dniu 15 września 2024 roku w kościele parafialnym w Skołatowie odprawiona została Msza Święta w intencji poległych w czasie II wojny światowej oraz zamordowanego we wrześniu 1939 roku księdza Karola Pniewskiego. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu terytorialnego, grupa rekonstrukcyjna, orkiestra oraz uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Po nabożeństwie wszyscy udali się na cmentarz parafialny. Na grobach poległych i w miejscach upamiętniających ofiary złożono kwiaty i zapalono znicze.
Parafia św. Achacjusza w Skołatowie
25
Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie 2024 w naszej szkole.
W inicjatywie, którą honorowym patronatem obejmuje Para Prezydencka, wzięli udział uczniowie i nauczyciele z panią dyrektor, a także zaproszeni goście: wójt gminy Dzierzążnia – pan Adam Sobiecki, sekretarz gminy Dzierzążnia – pani Monika Konczewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzążni – pani Paulina Traczyk.
Każdy, kto przyniósł własny egzemplarz książki, miał możliwość ozdobić go pamiątkowym stemplem, który nasza szkoła otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP.
Na zakończenie spotkania z „Kordianem” najstarsi uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania odnoszące się do wysłuchanej wcześniej bajki „O Janku, co psom szył buty".
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i aktywny udział w wydarzeniu.
3
Zebranie Rodziców
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 📘📖 2 września 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.Drodzy Uczniowie, życzymy Wam sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności.Oby osiąganie celów dawało wiele radości, było inspirujące, a także przynosiło jak najlepsze wyniki.Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy.🎒📖
Wręczenie nagród laureatom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla szkół podstawowych "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy."
4 czerwca 2024 r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie miało miejsce wręczenie nagród laureatom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla szkół podstawowych "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy."
Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na konkurs wpłynęło 3128 prac uczniów 406 szkół województwa mazowieckiego. Uczennica naszej szkoły Natalia Bułka z klasy 3 zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim w kategorii klas 0- 3. Praca Natalki została zakwalifikowana na etap ogólnopolski tego konkursu. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.
Podsumowanie etapu ponadwojewódzkiego XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…"
- 18
20 maja w MSCDN w Warszawie miało miejsce uroczyste podsumowanie etapu ponadwojewódzkiego XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…" połączone z wręczeniem laureatom i finalistom zaświadczeń oraz dyplomów. Wśród zaproszonych gości była Pani Wioletta Krzyżanowska – Mazowiecka Kuratorka Oświaty, Pan Jarosław Zaroń – dyrektor MSCDN w Warszawie, Pan Zdzisław Młodziejewski - Wojewódzki Koordynator Konkursu.Nasi uczniowie: Damian Sulejewski, Piotr Turkowski, Antonina Kamińska, Anna Czyżewska odbierali gratulacje za uzyskanie wysokich wyników w konkursie. Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i czas poświęcony nauce. Jesteśmy z Was dumni! Wszystkim życzymy dalszych sukcesów!
Informator edukacyjny powiatu płońskiego 2024/2025
- 6
Maj, to ważny miesiąc nie tylko dla maturzystów, ósmoklasistów też czekają egzaminy.👩💻👨💻
Oto przewodnik, który z pewnością Wam pomoże w wyborze szkoły.
Zebranie rodziców
Uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja
- 8
„Wiwat Maj!” te słowa rozbrzmiewały dziś podczas akademii poświęconej Konstytucji 3 Maja.
Inscenizację, upamiętniającą to bardzo ważne dla naszej Ojczyzny i nas Polaków wydarzenie, przygotowali uczniowie klasy V. Dzięki muzyce, ciekawej grze aktorskiej, ale przede wszystkim pięknym stylizacjom, mogliśmy przenieść się w atmosferę obrad Sejmu Czteroletniego i być świadkami podpisania pierwszej w Europie konstytucji.
Dziękujemy księdzu proboszczowi – Grzegorzowi Mierzejewskiemu –za udostępnienie strojów, które pozwoliły dzisiejszemu przedstawieniu nadać charakter historyczny.
Dziękujemy również uczniom klas III-VIII za pomoc w realizacji apelu.
Życzenia wielkanocne :)
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie: „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu”.
22 marca 2024 r. w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie: „Przydrożne kapliczki i krzyże na Mazowszu” organizowanym przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Wśród 700 nadesłanych prac nagrodzone zostały także te wykonane przez Naszych Uczniów: Radosława Smardzewskiego z klasy VIII oraz Anny Czyżewskiej z klasy V. Jesteśmy z Was ogromnie dumni! Gratulujemy kreatywności i wiedzy historycznej!
6
Wyjątkowa lekcja muzyki, którą poprowadził wybitny polski pianista klasyczny – pan Grzegorz Niemczuk.
Dziś w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa lekcja muzyki, którą poprowadził wybitny polski pianista klasyczny – pan Grzegorz Niemczuk. Jego koncertów słucha publiczność z całego świata, występował m.in. w Chinach, Japonii, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Australii, krajach Ameryki Południowej. Pan Grzegorz Niemczuk jest zwycięzcą wielu konkursów pianistycznych. W 2013 roku wygrał, jako pierwszy Polak w historii, „International Carnegie Hall Concerto Debut Competition" w Nowym Jorku. Został finalistą oraz laureatem Nagrody Specjalnej na 2016 International Busan Maru Music Festival w Korei Południowej. Jest również zwycięzcą 40 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie.
Spotkanie, w którym uczestniczyli: pani Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Gminy w Dzierzążni – Urszula Wróblewska, uczniowie ze szkoły w Nowych Kucicach wraz z panią dyrektor Joanną Opolską-Lisińską oraz społeczność naszej szkoły, zorganizowane zostało pod patronatem Wójta Gminy Dzierzążnia – pana Adama Sobieckiego.
Lekcja muzyki, poprowadzona przez pianistę, przybliżyła uczniom postać Fryderyka Chopina, ale przede wszystkim była niepowtarzalną okazją do wysłuchania jego kompozycji na żywo, wśród których znalazły się m.in.: "Polonez As-dur op. 53", "Nokturn cis-moll", "Etiuda C-dur op. 10 nr 1", "Etiuda c-moll op. 10 nr 12". Pan Grzegorz Niemczuk, łącząc słowo i piękną grę na fortepianie, pozwolił poczuć i lepiej zrozumieć emocje oraz nastroje obecne w muzyce najwybitniejszego polskiego kompozytora.
Dziękujemy Panu Grzegorzowi za poświęcony czas. Życzymy powodzenia oraz nieustającej pasji w realizowaniu muzycznych marzeń i mamy nadzieję, że jeszcze usłyszymy Pana w Dzierzążni!
4
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1.
Od 26.02.2024 r. rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1.
Wnioski są do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie.
Kalendarz
brak danych