Nowa galeria Mali badacze - Jak powstaje śnieg? została dodana do albumu fotograficznego
Mali badacze - Jak powstaje śnieg?
- 124
Obiady
Informujemy, że od dnia 1.01.2021 roku cena za obiad wynosi 4 zł. Ze względu bezpieczeństwa opłaty prosimy dokonywać poprzez wpłaty na konto.
Opłata za obiady w miesiącu styczniu wynosi 40 zł ( 10 obiadów x 4 zł= 40 zł)
Wpłaty na obiady proszę dokonywać do 25.01.2021 każdego miesiąca bezpośrednio na konto bankowe
Urzędu Gminy w Dzierzążni
nr : 32 8230 0007 5000 0614 2000 0001 z dopiskiem Szkół Podstawowa w Dzierzążni, nazwisko i imię dziecka.
Po zrealizowaniu przelewu proszę przesłać potwierdzenie na
e-mail stolowkadzierzaznia@op.pl w celu odnotowania płatności.
Dyrektor Szkoły
Regulamin konkursu "Śpiewać każdy może..."
Wyniki konkursu
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ...
"Serce za odwagę" - akcja charytatywna
Nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji charytatywnej "Serce za serce", której celem było przygotowanie kartek świątecznych z okazji Bożego Narodzenia dla kombatantów, żołnierzy walczących o wolną i niepodległą Polskę w czasie II wojny światowej.
Dzieci z wszystkich grup wykonały kartki świąteczne, które zostały wysłane do organizatorów akcji - Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku.
Razem na święta - wykonanie kartek świątecznych dla osób samotnych, chorych z naszej gminy
- 40
Dlaczego warto czytać książki?
Prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
5
I KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W DZIERZĄŻNI
19 dni - kampania przeciwko przemocy
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Wszystkim dzieciom zostały przybliżone Prawa Dziecka oraz ich wielka ranga. A jeżeli mowa o prawach dziecka, nie mogło zabraknąć wspomnienia osoby Janusza Korczaka. Janusz Korczak nieustannie podkreślał, że dziecko w żadnym momencie swojego życia nie może być przedmiotem manipulacji świata dorosłych. Dorośli nie chcą dopuszczać dzieci do spraw codziennych, tłumacząc, że dzieci są zbyt małe i niedoświadczone. Ale według Korczaka dziecko to samoistna jednostka, która zasługuje na szacunek i przestrzeganie jej praw. Dzieci poprzez film edukacyjny „Lekcje z Januszem Korczakiem” dowiedziały się, że cenił on wartości takie jak: sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego, apelował do wychowawców, aby zatroszczyli się o podstawowe prawa dziecka.
Przedszkolaki poznały dzięki temu swoje prawa:
- prawo do radości\
- prawo do wyrażania swoich myśli i uczuć
- prawo do szacunku
- prawo do nauki poprzez zabawę
- prawo do niepowodzeń i łez
- prawo do własności
- prawo do bycia sobą
- prawo do niewiedzy
- prawo do upadków
- prawo do tajemnicy.
Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać. Mimo wszystko i bezinteresownie.
52
Spotkanie autorskie z aktorem - Lechem Dyblikiem
15 października 2020 roku w nasze szkolne progi zawitał ze spotkaniem autorskim znany polski aktor Lech Dyblik. Spotkanie miało charakter świadectwa życia. Aktor to taki sam człowiek jak inny i mimo rozpoznawalności ma swoje wady. Nasz gość mówił o sile relacji szczególnie do najbliższych, o zagrożeniach i wyjściu z nałogów oraz roli wiary w jego życiu. Podkreślał jak wielką siłę ma przebaczenie. Całość spotkania nasz gość okrasił kilkoma piosenkami. Wielkie brawa na koniec spotkania były dowodem jak bardzo społeczności szkolnej podobała się wizyta naszego gościa.
2
Narodowe Święto Niepodległości w klasie 3
W ostatnich dniach, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w klasie 3 zajęcia przebiegały pod hasłem „Co to jest niepodległość ?” Poznaliśmy historię odzyskania przez Polskę niepodległości i rozmawialiśmy o symbolach narodowych.Wykonaliśmy narodowe kokardy, a we wtorek, podczas nauki zdalnej, o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.
1
11 listopada - Święto Niepodległości w naszej szkole
W zawiązku z pandemią dzień 11 listopada w naszej szkole świętowaliśmy inaczej niż każdego roku. O godzinie 11.11 uczniowie klas I-VIII odśpiewali hymn podczas lekcji online przez komunikatory, przedszkolaki w swoich salach lekcyjnych.
Uczniowie oddziału przedszkolnego złożyli wiązankę i zapalili znicze pod pomnikiem znajdującym się na terenie szkoły upamiętniającym 60 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Szkoła do hymnu
Nasza Szkoła bierze udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu 2020”. W dniu 10 listopada 2020r. o godz. 11.11 uczniowie w czasie lekcji online oraz uczniowie uczący się stacjonarnie w swoich klasach odśpiewają razem z nauczycielem hymn państwowy- „Mazurek Dąbrowskiego” .
Nauczanie zdalne
Narodowe Święto Niepodległości świętuj bezpiecznie!
Szkoła Pamięta
Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w akcji "Szkoła pamięta", której celem akcji jest zwrócenie większej uwagi społeczności szkolnej na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Tegoroczna edycja ze względu na obostrzenia związane z epidemią, będzie się koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych.
Wielka zbiórka kasztanów
Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły zbierali kasztany, z których będą robione maści i lekarstwa. Pomogą one chorym osobom w zmaganiu się z ich dolegliwościami Zebraliśmy 1385 kg.
I miejsce - grupa 6 - latki - 284, 55 kg (nagroda: 150 zł)
II miejsce - grupa 5 - latki - 261,5 kg (nagroda: 100 zł)
III miejsce - klasa 3 - 195, 20 kg (nagroda: 50 zł)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom
zaangażowanych w zbiórkę kasztanów!
Wszystkim gratulujemy i czekamy na kasztany w przyszłym roku!!
2
Występ Artystyczny krakowskiej grupy „THE-ART”
Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym, więc nie traćcie Państwo dnia” – to motto krakowskiego duetu z Agencji Artystycznej The-Art. Tworzą go temperamentny, pełen humoru góral Tomasz Czajka oraz zdecydowany, stanowczy kaszub Marian „Dudek” Bodziony.W dniu 5 lipca przyjechali do Ośrodka z przedstawieniem opartym głównie na wybranych komediowych fragmentach utworów hrabiego A. Fredry. Na początek panowie zaprezentowali utwór Bertolta Brechta „Pieśń Orego” o niezwykłych zaletach tzw. wygódki. Następnie w formie kolażu odpowiednio do epoki ucharakteryzowani aktorzy zaprezentowali urywki z „Zemsty”, „Ślubów Panieńskich”, „Pierwszej lepszej” oraz „Panien i Huzarów”. Całość przeplatana była zabawnymi anegdotami i piosenkami. Na Sali słychać było rzewny śmiech. Bawiliśmy się wyśmienicie. Fredro okazał się dobrym panaceum na codzienność. Na koniec wspólnie z aktorami zaśpiewaliśmy piosenkę „Pamiętajcie o ogrodach”, która nam przypomniała, że szczęśliwe, dobre życie jest możliwe tylko w pełnej harmonii z przyrodą.
9
Kalendarz
brak danych