• Herb Polski
          • 11 listopada - Święto Niepodległości w naszej szkole

          •  W zawiązku z pandemią dzień 11 listopada  w naszej szkole świętowaliśmy inaczej niż każdego roku. O godzinie 11.11 uczniowie klas I-VIII odśpiewali hymn podczas lekcji online przez komunikatory,  przedszkolaki w swoich salach lekcyjnych.

            Uczniowie oddziału przedszkolnego złożyli wiązankę i zapalili znicze pod pomnikiem znajdującym się na terenie szkoły upamiętniającym 60 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

          • Szkoła do hymnu

          • Nasza Szkoła bierze udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu 2020”. W dniu 10 listopada 2020r. o godz. 11.11 uczniowie w czasie lekcji online oraz uczniowie uczący się stacjonarnie w swoich klasach odśpiewają razem z nauczycielem hymn państwowy- „Mazurek Dąbrowskiego” .

          • Szkoła Pamięta

          •  Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w akcji "Szkoła pamięta", której celem akcji jest zwrócenie większej uwagi społeczności szkolnej na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Tegoroczna edycja ze względu na obostrzenia związane z epidemią, będzie się koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych.

        • Wielka zbiórka kasztanów
          • Wielka zbiórka kasztanów

          • Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły zbierali kasztany,  z których będą robione maści i lekarstwa. Pomogą one chorym osobom w zmaganiu się z ich dolegliwościami Zebraliśmy 1385 kg.

            I miejsce - grupa 6 - latki - 284, 55 kg (nagroda: 150 zł)

            II miejsce - grupa 5 - latki - 261,5 kg (nagroda: 100 zł)

            III miejsce - klasa 3 - 195, 20 kg (nagroda: 50 zł)

                       Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom

            zaangażowanych w zbiórkę kasztanów!

                        Wszystkim  gratulujemy i czekamy na kasztany w przyszłym roku!!

        • Występ Artystyczny krakowskiej grupy „THE-ART”
          • Występ Artystyczny krakowskiej grupy „THE-ART”

          • Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym, więc nie traćcie Państwo dnia” – to motto krakowskiego duetu z Agencji Artystycznej The-Art. Tworzą go temperamentny, pełen humoru góral Tomasz Czajka oraz zdecydowany, stanowczy kaszub Marian „Dudek” Bodziony.W dniu 5 lipca przyjechali do Ośrodka z przedstawieniem opartym głównie na wybranych komediowych fragmentach utworów hrabiego A. Fredry. Na początek panowie zaprezentowali utwór Bertolta Brechta „Pieśń Orego” o niezwykłych zaletach tzw. wygódki. Następnie w formie kolażu odpowiednio do epoki ucharakteryzowani aktorzy zaprezentowali urywki z „Zemsty”, „Ślubów Panieńskich”, „Pierwszej lepszej” oraz „Panien i Huzarów”. Całość przeplatana była zabawnymi anegdotami i piosenkami. Na Sali słychać było rzewny śmiech. Bawiliśmy się wyśmienicie. Fredro okazał się dobrym panaceum na codzienność. Na koniec wspólnie z aktorami zaśpiewaliśmy piosenkę „Pamiętajcie o ogrodach”, która nam przypomniała, że szczęśliwe, dobre życie jest możliwe tylko w pełnej harmonii z przyrodą.

          • Dzień Głośnego Czytania

          • We wrześniu, w ramach współpracy Biblioteki Szkolnej z Biblioteką Publiczną Gminy Dzierzążnia, włączyliśmy się w dwie akcje promujące czytelnictwo. Pierwszą z nich było Narodowe Czytanie, które w naszej szkole zostało zorganizowane 4 września. W tym roku czytaliśmy „Balladynę” - wybitne dzieło Juliusza Słowackiego. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w wydarzeniu wzięli udział tylko uczniowie klasy VII oraz dyrektor szkoły – Beata Garlej, sekretarz gminy – Monika Konczewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Paulina Traczyk, nauczyciele: Michalina Kierska i Magda Zarzycka.

            Drugą akcją był Dzień Głośnego Czytania, który odbył się 29 września. Tego dnia uczniom klas IV czytali: dyrektor szkoły – Beata Garlej, sekretarz gminy – Monika Konczewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Paulina Traczyk, nauczyciele: Michalina Kierska, Milena Raćkowska, Magda Zarzycka. Słuchacze mieli okazję przenieść się do świata I tomu „Biura Detektywistycznego Lessego i Mai” – jednej z nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

          • Sprzątanie świata



          • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!

            W piątek września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

            Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

          • Projekt „Pod biało-czerwoną”, realizowany pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

          • Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.

            W jaki sposób wziąć udział w projekcie?

            Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o poinformowanie uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia.

            Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.

          • Koncert profilaktyczny

          • 29 września 2020 roku odbył się w naszej szkole koncert profilaktyczny „Potęga języka- co wybierasz śmierć czy życie?”. Dla uczniów klas V-VIII wystąpili Aleksandra Dudziak- Majdanska oraz Wiesław Błażkiewicz

            Poruszono tematykę zagrożeń czyhających na młodych ludzi. Zwrócono uwagę na problemy współczesnej młodzieży- cyberprzemoc, agresję, uzależnienia, itp. Aleksandra Dudziak wielokrotnie podkreślała, że warto uwierzyć w siebie, spróbować odnaleźć sens życia.. żyjemy w świecie samotności, depresji i hejtu. Lekarstwem dla młodego człowieka może być odkrywanie na nowo więzi z innymi ludźmi, poszukiwanie przyjaźni i miłości. Zachęcała do przekazywania radości innym ludziom, dzielenia się dobrem. Na koniec koncertu została odegrana scenka dramowa przez uczniów naszej szkoły- mieli rozwiązać konflikt rówieśniczy.

             

          • Innowacja pedagogiczna "Emocja"

          •  

             

             

            Klasy IVA, IVB, V, VI, VII biorą udział w innowacji pedagogicznej "Emocja".

            Celem innowacji jest :

            - Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

            - Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.

            - Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osb.

            - Integracja zespołu klasowego.

            - Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.

            - Tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.

             

            Zrealizowaliśmu MODUŁ I "Kreatywność!".

             

            Uczniowie naszej szkoły są bardzo kreatywni!

        • Dzień Pustej Klasy
          • Dzień Pustej Klasy

          • Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. W tym roku organizatorzy na ten dzień wyznaczyli piątek 25 września.

            Obserwowanie natury i nauka w przyrodzie jest inspirująca, ale wciąż tysiące dzieci w polskich szkołach spędza czas siedząc w ławkach. To przede wszystkim dla nich jest Dzień Pustej Klasy.

            My również spędziliśmy czas na świeżym powietrzu.

            Uczniowie młodszych klas naszej szkoły również spędzili czas na powietrzu. Biegali po naszym szkolnym ogrodzie, bawili się w chowanego i berka, a zerówka ozdabiała kolorowymi obrazami wejście do szkoły, rysując kredą.

            W naturze też można się uczyć i w dodatku jest to zdrowsze i przyjemniejsze.

          • Zebranie z rodzicami

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły na zebranie, które odbędzie się 22 września 2020 roku.

            Zebranie dla Rodziców wszystkich klas zacznie się od spotkania ogólnego o godzinie 15.00 , a następnie odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

             

            Serdecznie zapraszamy!

             

             

            Dyrektor szkoły

             

          • 81 rocznica wybuchu II wojny światowej- uroczystości patriotyczne w parafii Skołatowo

          • W dniu 13 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach patriotycznych z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz śmierci księdza Karola Pniewskiego, które odbyły się w kościele i na cmentarzu parafialnym. W uroczystej mszy świętej z udziałem grupy rekonstrukcyjnej oraz w uroczystościach na cmentarzu uczestniczyła nasza orkiestra oraz uczniowie, którzy zapalili znicze na grobach poległych i w miejscach upamiętniających ofiary wojny. 

             

          • Granie na ekranie - certyfikat udziału w projekcie

          • Projekt realizowany jest przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej, organizatora akcji oraz Fundację „Dbam o Mój Z@sięg”, partnera głównego.  Projekt otrzymał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej.


            Granie w gry jest jednym ze sposobów spędzania czasu wolnego nie tylko przez dzieci i młodzież. Czynność ta na stałe wpisała się nie tylko w przestrzeń domu, ale również szkoły, miejsc publicznych, w środkach transportu publicznego, u przyjaciół i znajomych, w pracy, w samochodzie a nawet na specjalnych aren przygotowanych w celu realizacji ogólnoświatowych zawodów i konwentów graczy. W potocznym dyskursie bardzo często granie przedstawiane jest tylko i wyłącznie w niekorzystnym świetle (uzależnienie od gier, prezentacja scen przemocowych, nieumiejętność rozróżnienia między światem realnym i wirtualnym), błędnie utożsamiane jest jedynie z aktywnością podejmowaną przez dzieci i młodzież, bez akcentowania grania przez osoby dorosłe, a jeszcze rzadziej ujmowane jest w procesie międzypokoleniowym (np. wspólne granie rodzica z dzieckiem), przez co zupełnie pomijany jest aspekt więziotwórczy (Damian Gałuszka, „Gry wideo w życiu rodzinnym”, Wyd. Libron, Kraków 2017, s. 11).


            CERTYFIKAT



          • Nadpłata za obiady

          • Uczniowie, którzy w miesiącu marcu dokonali nadpłaty za obiady, w miesiącu wrześniu wpłacają 14 zł za obiady (63 zł - 49 zł= 14 zł).

             

            W razie wątpliwości prosimy dzwonić do Pani Intendentki. Dostępna od 09.09.2020 roku pod numerem telefonu  23 661 59 05 wew. 17.